قال الله عزوجل:چنانچه هیچ درختی بدون میوه کامل نیست،ایمان نیز بدون کنار گذاشتن کارهای حرام کامل نمیشود(علل الشرایع1/250)


 • طرح جرعه ای از بیکران ویژه کارکنان واساتید دانشگاه علوم پزشکی برگزار میگردد.
  به همت واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، طرح جرعه ای از بیکران ویژه کارکنان واساتید دانشگاه علوم پزشکی برگزار میگردد.

 • ثبت نام عتبات دانشگاهیان آغاز شد .
  ثبت نام عتبات دانشگاهیان از امروز ۲۵آذر ماه در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir آغاز شد.

 • برگزاری جلسات پرسش و پاسخ "فرصتی برای گفتن نگفته هایت "
  جلسات پرسش و پاسخ با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر عارفی دوشنبه اول هرماه ساعت 19:30در نمازخانه خوابگاه دخترانه بوستان2برگزار می گردد.

 • برگزاری"طرح کتابخوانی آشتی با کتاب "
  "طرح کتابخوانی آشتی با کتاب "هر هفته با حضور خانم خالقی (نماینده مقر کتاب قم )در خوابگاههای دخترانه برگزار می گردد.

 • "برگزاری مسابقه کتابخوانی راز یک فریب "
  مسابقه کتاب خوانی راز یک فریب "به قلم استاد یوسف غلامی " ویژه دانشجویان جدید الورود دختر برگزار می گردد.

اخبار > مردم ایران به عقب بر نمی گردند ، مدعی رهبری فرهنگ غرب "میمون مست" است
 


شماره خبر : ٥١٦٥٤٤                 تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥                تعداد بازدید:503      

دکتر عارفی در جمع فرماندهان انتظامی استان کرمان :

مردم ایران به عقب بر نمی گردند ، مدعی رهبری فرهنگ غرب "میمون مست" است

دکتر عارفی با بیان اینکه ما تمدن و فرهنگ غرب را قریب نیم قرن تجربه کردیم و با انقلاب اسلامی آن را دور ریختیم بیان داشت: مردم ما هرگز به عقب بر نمی گردند.وی افزود:آمریکا مدعی رهبری فرهنگ غرب است و تمدني كه رهبرش ترامپ باشد محكوم به فناست.

به گزارش روابط عمومي دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي كرمان،حجت الاسلام و المسلمین عارفی در جمع فرماندهان انتظامی استان کرمان، انقلاب اسلامی را یک پدیده بی نظیر جهانی دانست و با تحلیل فضای فکری قبل از انقلاب بیان داشت:

پیش از انقلاب دو گفتمان لیبرالیسم به سرکردگی بلوک غرب به ویژه ایالت متحده آمریکا و مارکسیسم به فرماندهی بلوک شرق و شوروی حاکمان انحصاری جهان بودند. اگر روشنفکری در غرب می خواست با لیبرالیسم مخالفت کند مجبور بود به مارکسیسم بپیوندد و مخالفین مارکسیسم نیز زیر چتر لیبرال فعالیت می کردند. همه جهان حتی دنیای اسلام و رهبران اسلامی این انحصار را پذیرفته بودند و وجود گفتمان سوم را باور نداشتند.

وی ادامه داد: اوایل تحلیلگران سیاسی گمان می کردند که انقلاب ایران متاثر از حزب توده است. اما امام رحمت الله علیه گفتمان جدیدی را تحت شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی به دنیا عرضه کرد.

دکتر عارفی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب در 22 بهمن پایان حرکت انقلابی مردم ایران نبود افزود: تمدن اسلامی با انقلابی بودن پیش می رود. وی  پیروزی انقلاب و تشکیل نظام اسلامی را اولین مراحل شکل گیری تمدن اسلامی دانست و اظهار داشت: نظام اسلامي ايران در سال 58  با پشتوانه آرای مردم و بر اساس مردم سالاری دینی تشکیل  شد و امروز بعد از گذشت 38 سال با پشت سرگذاشتن كودتا، ترور، جنگ و تحريم همه جانبه، اين نظام تثبيت شده است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن قبول مشکلات و نواقص موجود به بیان دست آوردهای نظام اسلامی پرداخت و با اشاره به مقاله فهوی حسین روزنامه نگار مصری گفت: مصر و ایران قبل از پیروزی انقلاب از نظر تراز اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی در یک سطح بودند و مصر با اینکه سالها از حمایت شرق و غرب برخوردار بود و سالانه 4 میلیلارد دلار از آمریکا برای حفاظت از اسرائیل باج می گرفت و صحرای سینا را در اختیار اسرائیل قرار داد؛ امروز یک کشور عقب مانده و نا امن است که روسای آن دغدغه تهیه  قرص نانی برای مردمشان را دارند. اما ایران چهارمین قدرت موشکی ، چهارمین قدرت ماهواره ای و هشتمین قدرت هسته ای جهان است و در فن آواری نانو نیز از کشورهای پیشرو به حساب می آید.ایران امروز با تمام دشمنانی که دارد جزو امن ترین کشورها است.

حجت الاسلام و المسلمین عارفی با اشاره به اينكه تمدن سازي نياز به قدرت نظامي و اقتصادي و توان فرهنگي برتر دارد گفت: ما در گذشته از يك جامعه سنتي استبدادي قجري به يك جامعه استبدادي مدرن غربي رسيديم و با انقلاب اسلامي آن را هم دور انداختيم. ما تمدن غرب را ، بي حيايي و كشف حجاب را پنجاه سال پيش تجربه كرديم و هرگز به عقب بر نمي گرديم.

عارفي آمريكا را مدعي حاكميت جهان و رهبر تمدن و فرهنگ غرب دانست و گفت: بهترين تعبير براي ترامپ، رئيس جمهورآمريكا، به عنوان مدعي رهبري جهان غرب، "ميمون مست" است و تمدني كه رهبرش ترامپ باشد محكوم به فناست.تمدني كه رهبرش يك احمق باشد، چه جاذبه اي دارد؟ رفتن به سوي تمدن غرب، رفتن به سوي حماقت است.

دکتر عارفی با اشاره به اینکه:مردم ایران به نظام نوين اسلامي روي آوردند دلیل وجود نواقص و مشکلات را نرسیدن به مرحله سوم از تشکیل تمدن اسلامی دانست و بیان داشت: مرحله سوم تشکیل دولت اسلامی اسلامی به معنای خاص است. ما هنوز دولت اسلامي به معناي خاص نداريم.اگر به اين دولت برسيم و جايگاه هر شخصيت و نهادي در حكومت تعريف شود ديگر در دولتها چالش حاكميت نخواهيم داشت. وی در تبیین دولت اسلامی افزود: دولت اسلامی باید برخاسته از مهندسی مدیریت اسلامی باشد. ما هنوز نتوانسته ايم مديريت كلان و خرد خودمان را مهندسي كنيم .

ایشان ادامه داد: البته هنوز برای این کار دیر نشده چرا که در دنیای غرب بعد از انقلاب کبیر فرانسه 100 سال طول کشید تا این مهندسی انجام شد. عارفی افزود: بايد وارد تشكيل دولت اسلامي شويم و تا به مرحله آخر يعني تمدن بزرگ اسلامي و حكومت اسلامي برسيم انشاءالله.

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 99741 | بازدید امروز : 35 | کل بازدید : 1635018 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0.62 

ابزار هدایت به بالای صفحه