قال الله عزوجل:چنانچه هیچ درختی بدون میوه کامل نیست،ایمان نیز بدون کنار گذاشتن کارهای حرام کامل نمیشود(علل الشرایع1/250)


  • تمدید مهلت ثبت نام اعتکاف ماه مبارک رمضان (ویژه خواهران)
    زمان ثبت نام اعتکاف ماه مبارک رمضان، ویژه خواهران (دانشجویان، اساتید و کارمندان) تا روز شنبه 29 اردیبهشت ماه تمدید شد.

اخبار > باید آنچه که امر می کنیم معروف باشد
 


شماره خبر : ٥٢٥٨٣٧                 تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٦                تعداد بازدید:1011      

نشست اندیشه ورزی امر به معروف و نهی از منکر

باید آنچه که امر می کنیم معروف باشد

نشست اندیشه ورزی امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه 9 مردادماه در سالن آمفی تئاتر سازمان مرکز برگزار شد.مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در امر به معروف و نهی از منکر نگاه باید نصیحت جو و خیر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی عارفی در این نشست بیان داشت: باید آنچه که امر می کنیم معروف باشد و ما در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بیشتر شعاری عمل می کنیم تا عملیاتی.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با اشاره به تشکیل کمیته اخلاق پزشکی در این دانشگاه، گفت: این کمیته تنها منحصر به دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیست بلکه درون و برون دانشگاه و هرجای جامعه که رنگ و  بوی سلامت را دارد در برمی گیرد.

 وی گفت: یکی از کارهای این کمیته شناسایی مسائل مشکل ساز در بیمارستانها، مراکر درمانی، کلینیک ها اعم از خصوصی و دولتی است که اکنون هفت تا 10 مورد از این مسائل شناسایی شده و در کمیته مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات مناسبی نیز در این رابطه در حال انجام است.

 دکتر حق دوست به اجرا شدن طرح سلامت معنوی در بیمارستان های دولتی شهر کرمان اشاره کرد و گفت: این طرح نیز یکی از دستاورهای راه اندازی کمیته اخلاق پزشکی است.

 وی از دیگر اقدامات اتجام شده در این کمیته را استحصال کدهای اخلاقی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر در یکی از معاونت تحت پوشش این دانشگاه این کدهای اخلاقی به صورت آزمایشی در حال اجراست.

 رییس دانشگاه همچنین به تدوین میثاق نامه برای اعضای هیات علمی این دانشگاه  اشاره کرد و گفت:  فرایند تدوین میثاق نامه در هیات ممیزه دانشگاه اجرایی شد و از این پس هر فردی که قرار است عضو هیات علمی دانشگاه شود باید در مراسم رسمی با حضور اعضای دانشکده و یا گروه مربوطه و اعضای هیات ممیزه این میثاق نامه را قرائت و به آن قسم یاد کند.

 در این مراسم سرهنگ پاسدار کاظمی پور معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله، و شجاع حیدری کارشناس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان نیز سخنرانی کردند.


 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 85468 | بازدید امروز : 177 | کل بازدید : 1984075 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 3.40 

ابزار هدایت به بالای صفحه