قال الله عزوجل:چنانچه هیچ درختی بدون میوه کامل نیست،ایمان نیز بدون کنار گذاشتن کارهای حرام کامل نمیشود(علل الشرایع1/250)


  • تمدید مهلت ثبت نام اعتکاف ماه مبارک رمضان (ویژه خواهران)
    زمان ثبت نام اعتکاف ماه مبارک رمضان، ویژه خواهران (دانشجویان، اساتید و کارمندان) تا روز شنبه 29 اردیبهشت ماه تمدید شد.

اخبار > اندیشه امام خمینی (ره) در مورد زنان بسیار ارزشمند است
 


شماره خبر : ٥٢٣٤٨٩                 تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٦                تعداد بازدید:978      

مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه:

اندیشه امام خمینی (ره) در مورد زنان بسیار ارزشمند است

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان گفت: اندیشه امام راحل و انقلاب در مورد زنان بسیار ارزشمند است.

حجت‌الاسلام علی عارفی ظهر پنجشنبه در نشستی با موضوع زنان در سیره امام خمینی (ره) با تسلیت رحلت جانگداز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی اظهار داشت: فقط جامعیت عرب نبود که با زن مقاومت می‌کرد بلکه متاسفانه قبل از اسلام این دیدگاه جا افتاده بود و در تمام ادیان هم رسوخ کرده بود.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با تشریح دیدگاه تورات تحریف شده به زن و همچنین پیشینه اعتقادی مسیحیت و یهودیت بیان داشت: در قرآن کریم خداوند گفته است، ما آدم و حوا را از خاک آفریدیم.

وی افزود: امام خمینی (ره) به‌عنوان یک دانشمند و مجتهد و قهرمان قرن 20 و 21 ، بزرگترین قهرمان تاریخ معاصر و سیاستمدار، عارف، فیلسوف و متفکر بزرگ جهان اسلام اهمیت زیادی به جایگاه زنان می‌داد و این جایگاه را در انقلاب اسلامی احیا کرد.

عارفی ادامه داد: امروز دنیای غرب شخصیت زن را زیر پا له کرده است و زن را مادی تعریف کرده است و زن مادی باید زندگی خود را هر چه دارد به نمایش بگذارد و باعث وسوسه دیگران شود نه آرامش که این فرهنگ غلط در کشور ما نیز کمی رسوخ کرده است.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان اظهار کرد: امروز زن در دنیای غرب به‌عنوان یک کالای واسطه‌ای است و مقام زن را بسیار پایین آورده‌اند.

عارفی اندیشه امام راحل و انقلاب را در مورد زنان بسیار ارزشمند دانست و بیان داشت: امام خمینی (ره) می‌فرماید مسائل بزرگی همچون مجاهدت و مبارزه و مخاطره بر عهده بانوان است و تعیین روز زن در سالروز تولد حضرت زهرا (س) به این معنا است چون نقش اجتماعی زنان را بیان می‌کند.

 وی عنوان کرد: همچنین امام راحل فرومدند، زنان در نهضت سهم بسزایی داشتند و در همه امور کمک کردند و پیشوا بودند و موجب تقویت مردان شدند زن باید در مقدرات اساسی حکومت دخالت کند و اگر زن خوب باشد جامعه خوب می‌شود.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به اینکه در زمینه جایگاه زن برخی مواقع در جامعه کوتاهی شده است، خاطرنشان کرد: اما نقش زنان در عرصه‌های مختلف در کشور بسیار بالا و قابل توجه است. 

 عارفی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با تمام دغدغه‌هایی که داشت به همسرش کمک می‌کرد، افزود: به فرموده امام، «زن‌ها باید در فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی همدوش مردان باشند البته با حفظ چیزی که اسلام فرموده است».

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 85474 | بازدید امروز : 224 | کل بازدید : 1984122 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 3.38 

ابزار هدایت به بالای صفحه