قال الله عزوجل:چنانچه هیچ درختی بدون میوه کامل نیست،ایمان نیز بدون کنار گذاشتن کارهای حرام کامل نمیشود(علل الشرایع1/250)


 • اطلاع رسانی جدول زمان بندی کلاس ها،اسامی اساتید، معرفی مدرسین و سایر اطلاعات مربوط به طرح ضیافت اندیشه اساتید
  اطلاع رسانی جدول زمان بندی کلاس ها،اسامی اساتید، معرفی مدرسین و سایر اطلاعات مربوط به طرح ضیافت اندیشه اساتید

 • ثبت نام عتبات دانشگاهیان آغاز شد .
  ثبت نام عتبات دانشگاهیان از امروز ۲۵آذر ماه در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir آغاز شد.

 • برگزاری جلسات پرسش و پاسخ "فرصتی برای گفتن نگفته هایت "
  جلسات پرسش و پاسخ با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر عارفی دوشنبه اول هرماه ساعت 19:30در نمازخانه خوابگاه دخترانه بوستان2برگزار می گردد.

 • برگزاری"طرح کتابخوانی آشتی با کتاب "
  "طرح کتابخوانی آشتی با کتاب "هر هفته با حضور خانم خالقی (نماینده مقر کتاب قم )در خوابگاههای دخترانه برگزار می گردد.

 • "برگزاری مسابقه کتابخوانی راز یک فریب "
  مسابقه کتاب خوانی راز یک فریب "به قلم استاد یوسف غلامی " ویژه دانشجویان جدید الورود دختر برگزار می گردد.

اخبار > نشست هم اندیشی مسئولین نهاد با فعالین فرهنگی
 


شماره خبر : ٥٢٣٣٤٩                 تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٩ خرداد ١٣٩٦                تعداد بازدید:515      

به مهمت دفتر نهاد رهبری برگزار شد:

نشست هم اندیشی مسئولین نهاد با فعالین فرهنگی

دو شنبه هشتم خرداد نشست هم اندیشی دفتر نهادنمايندگي مقام رهبری در دانشگاه علوم پزشكي كرمان با کانونها و تشکلهای دانشجویی با حضور دكتر عارفي مسئول نهاد رهبري، دكتر باروني معاون فرهنگي دانشگاه و ديگر مسئولين فرهنگي و دانشجويي و با هدف بررسی وضعیت فرهنگی دانشگاه و تعامل مسئولین نهاد رهبری با فعالین فرهنگی در محل خانه دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، حجت‌الاسلام علی عارفی مسئول نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان دوشنبه شب در نشست هم‌اندیشی با کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی به بیان لطائف ارتباط با خدا پرداخت و اظهار داشت: کاری کنید که با خدا دوست باشید و سعی کنید اگر قهر کردید زود توبه کنید.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با تأکید بر اینکه خدا را باید زیبا به مردم نشان دهیم، عنوان کرد:  خداوند زیبا و مهربان است و چگونه ممکن است خدایی که انسان را به این زیبایی خلق کرده راضی شود که انسان به جهنم برود.

دکتر عارفی ادامه داد:خدا را زيبا به مردم نشان دهيد تا خدا شما را زيبا و دوست داشتني قرار دهد و همه، شما را دوست بدارند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي كرمان در پايان سخنان خود گفت: اميدوارم در اين ماه مبارك كه ماه تزكيه نفس و ماه خود داري از مسائل مادي است، خداوند مهرباني خودش را به ما بيشتر ارزاني كند و اخلاقهاي ما را نيكو قرار دهد و رفتارهاي ما را كريمانه كند.

در ادامه سيد محمد صادق تقوي دبير شوراي مشورتي كه مديريت اين نشست را برعهده داشت ضمن تشكر از دفتر نهاد رهبري براي برگزاري اين گونه نشست ها از مسئولين و دانشجويان خواست تا مسائل مطرح شده در اين جلسات را به عمل نزديك كنند. وي شركت كنندگان نشست را از سه تشكل و بيش از 15 كانون دانشجويي فعال و ديگر نهاد هاي فعال فرهنگي دانست و از نمايندگان كانونها و تشكل ها خواست در وقت مشخص شده مسائل خود را طرح كنند.

همچنين حجت الاسلام و المسلين عرب معاون دفتر نمايندگي نهاد رهبري در دانشگاه علوم پزشكي كرمان گفت: به نظر مي رسد در اين نشست همه فعالين فرهنگي دانشگاه حضور داشته باشند و از دانشجويان خواست صمیمانه و دوستانه نقدها و نقطه نظرات خود را مطرح كرده و براي برون رفت از مشكلات راهكار عملي ارائه دهند. وي نهاد رهبري ، معاونت فرهنگي ، كانون ها و تشكلهاي دانشجويي را اضلاع فرهنگي دانشگاه دانست كه در راس همه آنها شوراي فرهنگي قرار دارد.

در ادامه نشست دانشجويان به بررسي فضاي فرهنگي دانشگاه پرداخته و با طرح نقاط ضعف خواسته هاي خود از مسئولين را عنوان كردند، از جمله مسائل مطرح شده مي توان به لزوم داشتن تقويم فرهنگي براي دانشگاه، تقويت همكاري و هماهنگي بين فعالين فرهنگي ، تاكيد بر لزوم تخصيص بودجه مشخص به هر كانون و تشكل ، جلو گيري از ريخت و پاش ها در برنامه هاي فرهنگي ، ايجاد فضاي مناسب براي فعاليت هاي فرهنگي و مذهبي دانشجويان اعم از كارهاي ريز و تاثير گذار و يا فعاليتهاي بزرگ و تالاري، حضور بيشتر مسئولين در فعاليتهاي دانشجويي اشاره كرد.

همچنين در اين نشست دانشجويان از قالبي شدن برنامه ها گله كردند و گفتند بعضي برنامه ها فقط ظاهري است و هيچ محتوايي براي دانشجو در بر ندارد. در همين راستا گفته شد كه ذائقه فرهنگي دانشجو در حال تغيير است و بايد تلاش كنيم تا تغذيه فرهنگ دانشجويان متناسب با فرهنگ اسلامي ايراني انجام شود.
دانشجویان این اهتمام دفتر نهاد رهبری به برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی را ارج نهادند و گفتند: همین گفتمان‌سازی و حق بیان به دانشجو گام بزرگی در عرصه فرهنگ و رفع مشکلات است.

در پايان دكتر باروني معاونت فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي كرمان ضمن تشكر از دانشجويان و مسئولين نهاد رهبري مهمترين مشكل پيش روي معاونت فرهنگي را ساختار نا كارآمد اداري آن دانست و افزود متاسفانه ميانگين سني كاركنان ما به دانشجويان نمي خورد دكتر باروني مهمترين دليل موفقيت دفتر نهاد رهبري در دانشگاه علوم پزشكي كرمان را بدنه جوان و فعال آن دانست.
لازم به ذكر است اين نشست با اقامه نماز مغرب وعشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمين عارفي و ضيافت افطار به پايان رسيد.
گفتني است این سلسله نشست ها هر ترم با هدف تعامل مستقیم حجت الاسلام عارفی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، با فعالین فرهنگی این دانشگاه و رسیدن به راهکاری مناسب جهت حل مشکلات و ارتقای وضعیت فرهنگی دانشگاه به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار می شود.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 74389 | بازدید امروز : 262 | کل بازدید : 1580552 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 | زمان بازدید : 1.51 

ابزار هدایت به بالای صفحه