قال الله عزوجل:چنانچه هیچ درختی بدون میوه کامل نیست،ایمان نیز بدون کنار گذاشتن کارهای حرام کامل نمیشود(علل الشرایع1/250)


  • تمدید مهلت ثبت نام اعتکاف ماه مبارک رمضان (ویژه خواهران)
    زمان ثبت نام اعتکاف ماه مبارک رمضان، ویژه خواهران (دانشجویان، اساتید و کارمندان) تا روز شنبه 29 اردیبهشت ماه تمدید شد.

اخبار > چند توصیه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به جوانان
 


شماره خبر : ٥٢٢٤٧٨                 تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦                تعداد بازدید:994      

چند توصیه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به جوانان

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان به مناسبت هفته جوان (16 تا 22 اردیبهشت ماه) توصیه‌‌‌‌هایی را به جوانان در رابطه با ازدواج و جوانی کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر"علی عارفی" در این رابطه گفت: جوان یک انسان پرنشاط، پرانرژی، آزاده و ریسک پذیر است که در دوران جوانی که بهترین دوران زندگی هر انسانی محسوب می‌شود حضور دارد.


وی با بیان این موضوع که از نظر ظاهری و باطنی دوران جوانی بهترین دوران زندگی انسان است، گفت: در این دوران علاوه بر اینکه جوان ریسک پذیر است، احساسات مذهبی بالایی دارد.

 وی اضافه کرد: دنیای غرب هم به این نتیجه رسیده که دوران جوانی، دوران معنویت و معنویت دوستی است و دل‌‌‌های آنان آماده پذیرش حق است که اگر حق ثابت شود خود را ملزم به آن می‌‌کنند و شدیدا هم از حق حمایت می‌‌‌‌کنند.

 وی گفت: جوانان ایرانی از نظر ماهیتی با جوان‌‌های سایر کشورها متفاوت هستند چون در فضای معنوی و زیر پرچم ولایت زندگی می‌‌کنند و آگاهی آنها نسبت جونان دیگر ملل بیشتر است.

 وی با تاکید بر این موضوع که باید از فرصت‌‌های جوانی به خوبی استفاده کرد، اظهار داشت:  گاهی اوقات جوانان زودپذیر می‌شوند و زود اعتماد می‌کنند و کمتر به استدلال های منطقی و تجربیات دیگران اهمیت می‌دهند و باید جوانان مراقبت کنند تا از این آسیب‌ها نجات یابند.

 حجت الاسلام عارفی با بیان این موضوع که جامعه جوان باید یک جامعه بانشاط باشد، گفت: متاسفانه بعضی‌‌‌‌‌‌‌ها نشاط را درست تعبیر نکرده‌‌اند فکر می‌‌کنند نشاط با کنسرت و یا صحنه گناه است، شاید این صحنه‌‌‌ها در لحظه نشاط داشته باشد اما اندوه عمیقی را ایجاد می‌‌‌کند که گاهی اوقات باعث افسردگی و انزوا می‌شود.

 وی افزود: نشاط غیر از شادمانی لحظه ای است، گاهی اوقات با رفتن به طبیعت، گاهی اوقات با برگزاری مسابقه ورزشی، با اردو، ملاقات با شخصیت‌‌‌‌های علمی و معنوی و یا شرکت در دعا و مراسم معنوی می‌‌توان ایجاد نشاط کرد.

 وی با تاکید بر این موضوع که نشاط کاذب، واقعی نیست، کوتاه و موقت است، اظهار داشت: راه‌‌های ایجاد نشاط در جامعه ساده و زیاد است و ما باید در دانشگاه و جامعه نشاط واقعی را حاکم کنیم که بخشی از آن بر عهده جوانان است، بخشی بر عهده مسئولان است برای ایجاد فضای نشاط آور و بخشی هم در این است مسئولان ما  اطلاعاتشان نسبت به روانشناسی جوانان افزایش دهند.

جوانی دوره انتخاب

 مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ادامه یکی از زیباترین و حساس‌‌ترین دوره زندگی جوان را دوره انتخاب آن هم انتخاب همسر عنوان کرد و گفت: انتخاب همسر یکی از موضوعاتی است که شدیدا ذهن جوانان را مشغول می کند و این لطفی است که خداوند در وجود همه انسان‌ها نهاده است.

 وی بیان کرد: جوان‌‌ها باید بدانند هرچیزی فصلی و بهاری دارد، و بهار و فصل ازدواج هم دوره ابتدایی جوانی است.

 وی ضمن توصیه به جوانان که برای ازدواج زمان را از دست ندهید، افزود: بهترین زمان  ازدواج برای دختران 18 تا 22 سال و بهترین زمان ازدواج برای پسران 20 تا 25 سال است.

 وی اضافه کرد: زندگی که در دوره جوانی شکل می‌گیرد اگر در خط صحیح خود و با مشورت خانواده باشد زندگی جوان است نه زندگی میانسال و پیر، در این زندگی نشاط و محبت بالاست و همین موضوع باعث می‌‌‌شود که آمار  طلاق نیز کاهش یابد.

حجت الاسلام عارفی در ادامه از دیگر مزیت‌‌های  ازدواج در سن جوانی و فرزنددار شدن دراین ایام گفت: فرزندی که در دوران جوانی پدر و مادرش متولد می‌‌شود قابل قیاس با فرزندی که در دوران پیری پدر و مادر متولد می‌‌‌شود نیست.

 وی بیان کرد: هر چه سن بالا رود خواسته‌‌‌‌های ایده‌‌‌‌‌‌آل بالا می‌رود و از آن سو پسندیده شدن شما هم کم می‌شود.

 وی ادامه داد: پسرم، دخترم! تا جاذبه ظاهری و باطنی دارید، تا عشق و انرژی دارید، تا عاطفه و احساسات قوی جوانی دارید این فصل ازدواج را از دست ندهید که دیگر تکرار نخواهد شد.

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 85466 | بازدید امروز : 167 | کل بازدید : 1984065 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 3.48 

ابزار هدایت به بالای صفحه