قال الله عزوجل:چنانچه هیچ درختی بدون میوه کامل نیست،ایمان نیز بدون کنار گذاشتن کارهای حرام کامل نمیشود(علل الشرایع1/250)


 • اطلاع رسانی جدول زمان بندی کلاس ها،اسامی اساتید، معرفی مدرسین و سایر اطلاعات مربوط به طرح ضیافت اندیشه اساتید
  اطلاع رسانی جدول زمان بندی کلاس ها،اسامی اساتید، معرفی مدرسین و سایر اطلاعات مربوط به طرح ضیافت اندیشه اساتید

 • ثبت نام عتبات دانشگاهیان آغاز شد .
  ثبت نام عتبات دانشگاهیان از امروز ۲۵آذر ماه در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir آغاز شد.

 • برگزاری جلسات پرسش و پاسخ "فرصتی برای گفتن نگفته هایت "
  جلسات پرسش و پاسخ با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر عارفی دوشنبه اول هرماه ساعت 19:30در نمازخانه خوابگاه دخترانه بوستان2برگزار می گردد.

 • برگزاری"طرح کتابخوانی آشتی با کتاب "
  "طرح کتابخوانی آشتی با کتاب "هر هفته با حضور خانم خالقی (نماینده مقر کتاب قم )در خوابگاههای دخترانه برگزار می گردد.

 • "برگزاری مسابقه کتابخوانی راز یک فریب "
  مسابقه کتاب خوانی راز یک فریب "به قلم استاد یوسف غلامی " ویژه دانشجویان جدید الورود دختر برگزار می گردد.

اخبار > جشن ازدواج بیش از 50 زوج از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد
 


شماره خبر : ٥٢١٧٥٣                 تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦                تعداد بازدید:619      

به همت نهاد رهبری:

جشن ازدواج بیش از 50 زوج از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد

ازدواج بیش از 50 زوج جوان از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان،شنبه 16 اردیبهشت ماه با حضور مسئولین استانی و دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان،مراسم ازدواج دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تلاوت آیاتی از کلام اللّه مجید آغاز و با پخش سرود جمهوری اسلامی و هم خوانی مجری  و مهمانان ادامه یافت.

پخش سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با ازدواج زینت بخش ورود زوجهای دانشجو بود که با مراسم ویژه آتش بازی و نور افشانی همراه شد.


در ادامه دکتر عارفی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک اعیاد شعبانیه، پیوند دانشجویان را تبریک گفته و بیان داشت: در این مراسم به اندازه ای که پدر از ازدواج فرزندانش خشنود می شود خشنود شدم.


همچنین حضار از سخنرانی دکتر قویدل مشاور خانواده بهره بردند.


در طول برگزاری برنامه زوجهای جوان، خانواده های ایشان، دانشجویان و مسئولین استانی و دانشگاهی  با اجرای مسابقه و طنز پزدازی مجری و طنز پرداز برجسته کشوری لحظات شاد و مفرحی داشتند.


همچنین این مراسم با مولودی خوانی آقای عادل رضایی ویژه ولادت حضرت علی اکبر و اجرا سرود توسط گروه مهر وطن همراه بود.لازم به ذکراست در این جشن که به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد، بانک رفاه به عنوان حامی مالی حضور داشت و هدایای نفیسی به زوج های جوان اهداء گردید.


گفتنی است در حاشیه این مراسم کارگاه ازدواج به هدف آشنایی زوجهای جوان با فراز و نشیبهای زندگی مشترک و همچنین تجدید پیمان با شهدای گمنام و اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در جوار مزار شهدای گمنام برگزار شد.


 

کاربر مهمان
1396/02/22 15:22
0
1
من بعنوان کسی که دوست نزدیکم در کانون موسیقی مشغول فعالیت است از همین طریق اعتراض خودم را به دعوت زنان آوازه خوان در این جشن اعلام میکنم. چرا نهاد رهبری حق داشته باشد زنان خواننده آن هم با چنین سرو و ضع و آرایشی را دعوت کند و به بهانه ی اجرا بصورت هم خوانی و موضوع ملی و سنتی روی آن سرپوش بگذارد ولی کانون موسیقی دانشگاه اجازه نداشته باشد نوازنده ی زن را روی صحنه بیاورد؟؟!! آیا اسم این را چیزی به جز تبعیض و ظلم می گذارید؟؟ بگذریم از اینکه در باغ ماهان در طرح رویش هم خوانی تبدیل شد به تک خوانی !!! از شما که خود را مطیع اوامر رهبری و ملتزم به دین مبین اسلام می دانید بعید است.اگر نمی دانید بروید فتوای رهبری درباره ی خوانندگی زن را بخوانید.اگر نوازنده و خواننده ی زن بد است برای همه بد است نه فقط برای کانون موسیقی.

سلام بر شما دانشجوی متدین و دلسوز در رابطه با مطلبی که فرمودید چند نکته را به عرض می رسانم 1- همخوانی به فتوای اکثریت قریب به اتفاق علماء آن هم سرودهای سنتی بلامانع است. 2- حضور یک زن در میان تعداد زیادی از مردان نا محرم آن هم برای استفاده از وسیله موسیقی که نیاز به تحرک شدید بدن دارد منافی مقام زن است. 3- مثل شما مثل آن دو بیماری است که با هم، با بیماری های متفاوت وارد مطب پزشک شدند؛ چون نسخه ها متفاوت بود یکی از بیمارها به پزشک اعتراض کرد و گفت پزشک عادل نیست و ظالمانه تصمیم گرفته است برای دیگری شربت نوشته و برای من ننوشته است!!! این دو نوع برنامه زمین تا آسمان با هم متفاوت بودند. 4- به گزارش یکی از مسئولین فرهنگی و دوستان شما ، شما آمادگی اجرا نداشتید و این موضوع را بهانه قرار دادید. 5- ضمنا نهاد رهبری هیچ برنامه مستقلی در باغ شاهزاده ماهان برگزار نکرده است


پاسخ ها
کاربر مهمان
1396/02/25 18:50
باسلام و احترام 1.گروه موسیقی دانشجویی، طبق نامه مورخه 96/2/13 که به شماره 26667 دردبیرخانه ثثبت گردیده است،خطاب به مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، آمادگی کامل خود را جهت اجرای برنامه موسیقی اعلام نموده است. لکن دفتر محترم نهاد، به بهانه حضور نوازنده خانم در گروه موسیقی، از حضور گروه موسیقی دانشجویی جلوگیری بعمل آوردند. و این ادعای جنابعالی در مورد 4 که می فرمایید گروه موسیقی آمادگی اجرا نداشتند و این موضوع بهانه است، کذب محض و تهمت است و لازم است مسئول فرهنگی را که ندانسته خبر کذب و افترا زده اند را معرفی نمایید تا ایشان را قانع نماییم. 2.عدم شرکت گروه موسیقی دانشجویی، موجب کسر شان این گروه نیست،بلکه نقض ادعای مسولین محترم است مبنی بر حمایت از استعداد های دانشجویی و ترویج فرهنگ و هنر اصیل ایرانی. 3.طبق فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری در موارد اختلاف نظر، ملاک مرّ قانون است.و اگر ملاک رعایت قانون است، طبق ماده6 آیین نامه موسیقیایی شدن دانشگاه ها که زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی است،اولویت برگزاری برنامه های موسیقی با مجموعه ها و گروه های دانشجویی و دانشگاهی است.و این حرکت نهاد رهبری، علی رغم ادعای قانون مداری،خود قانون گریزی است.ضمنا در این آیین نامه هیچ اشاره ای به عدم حضور نوازنده خانم در گروه موسیقی و اجراها نشده است. 4.در مسائل فقهی نظرات علمای اعلام متفاوت و گاها بسیار متنوع می باشد، لکن جهت حفظ وحدت رویه، همگی ما ملزم به تبعیت از فتاوای مقام معظم رهبری هستیم. همچنانکه فرمودید، همخوانی زن از نظر اکثریت علما و همچنین مقام معظم رهبری، اشکالی ندارد و همچنانکه هم خوانی زنان در صورتیکه غنا نباشد، بدون اشکال است، نوازندگی زنان هم در صورتیکه موجب مفسده نگردد ایرادی ندارد و با مراجعه به فتاوای مقام معظم رهبری، هیچ فتوا و دستوری مبنی بر وجود اشکال در نوازندگی خانم ها یافت نمی شود! همچنین با مراجعه به رساله فتاوای مراجع معظم تقلید، گاها در خصوص خوانندگی خانم ها احتیاط بیشتری شده است نسبت به نوازندگی خانم ها. 5.این توجیه در مورد 2 که فرمودید ?ضرر یک زن در میان تعداد زیادی از مردان نا محرم آن هم برای استفاده از وسیله موسیقی که نیاز به تحرک شدید بدن دارد منافی مقام زن است? توهین به مقام زن و موجب هتک حرمت زنان است. 6. موجب تاسف است که در توجیهات جنابعالی، گروه موسیقی دانشجویی که با رعایت همه خطوط قرمز و مراعات حرمت های شرعی و نیز تاکید بر جلوگیری از ایجاد تنش، آمادگی خود را اعلام می نماید، همواره مهجور و گوشه نشین است. لکن اجرای گروه موسیقی مدعو که در جشن مذکور به اجرا پرداختند، با حضور هفت نفر همخوان خانم و نیز پوشش نامناسب و آرایش کرده و بزک کرده، متن موسیقی بی محتوا که در حین اجرا کف می زدند، بی اشکال و مورد قبول مسولین محترم است. امید است مسئولین محترم با پرهیز از تحمیل سلایق شخصی و برخوردهای سلیقه ای، موجبات دلسرد شدن دانشجویان و نیز تغییر نگرش آحاد دانشجو را بعمل نیاورند.

نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 74268 | بازدید امروز : 880 | کل بازدید : 1575885 | بازدیدکنندگان آنلاين : 8 | زمان بازدید : 1.05 

ابزار هدایت به بالای صفحه