قال الله عزوجل:چنانچه هیچ درختی بدون میوه کامل نیست،ایمان نیز بدون کنار گذاشتن کارهای حرام کامل نمیشود(علل الشرایع1/250)


  • تمدید مهلت ثبت نام اعتکاف ماه مبارک رمضان (ویژه خواهران)
    زمان ثبت نام اعتکاف ماه مبارک رمضان، ویژه خواهران (دانشجویان، اساتید و کارمندان) تا روز شنبه 29 اردیبهشت ماه تمدید شد.

اخبار > اگر فرهنگ را هدایت نکنید فرهنگ شما را به زیر خواهد کشید
 


شماره خبر : ٥١٥٦٤٨                 تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٥                تعداد بازدید:521      

حجت الاسلام و المسلمین عارفی:

اگر فرهنگ را هدایت نکنید فرهنگ شما را به زیر خواهد کشید

دکتر عارفی در تالار گفتگویی که با حضور تعدادی از موثرین فرهنگی ، مدیران نخبگان و اصحاب رسانه شهرهای سرچشمه و شهربابک برگزار شد تعلیم و تربیت را یکی از ابعاد مهندسی فرهنگی برشمرد و سیستم آموزش و پرورش و آموزش عالی را از مهمترین ارکان فرهنگ سازی جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومي دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي كرمان، حجت الاسلام و المسلمین علی عارفی خطاب به فعالین فرهنگی و دلسوزان گفت : اگر شما فرهنگ را هدایت نکنید فرهنگ شما را به زیر خواهد کشید.

وی یکی از مشکلات حوزه فرهنگ را دخالت افراد غیر متخصص و اقدامات غیر کارشناسی دانست و بر لزوم تربیت متخصصین فرهنگی تاکید کرد.

مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي كرمان بیان داشت: تا افراد اصلاح نشوند جامعه و فرهنگ اصلاح نخواهد شد. وی  ادامه داد: نقطه شروع در تمدن سازی و فرهنگ سازی باید "من" باشد و هر کس باید برای اصلاح از خودش شروع کند.انسان اگر با اخلاق و انسان باشد زمینه های رشد در جامعه فراهم خواهد شد.

در ادامه دکتر عارفی با اشاره به فرهنگ اقتصاد مقامتی و مدیریت نظام نوین اسلامی اظهار داشت: اسلام با عدم پیشرفت، فقر و گوشه گیری مخالف است یک مسلمان باید بهترین ابزار و امکانات را در اختیار داشته باشد و از آنها برای رشد و تعالی خود و پیرامونش استفاده کند.

حجت الاسلام و المسلمین عارفی، شان مسلمانان را بهترین و با رفاه ترین زندگی دانست که باید در کنار عدالت و برای همه بشیریت صورت گیرد.

لازم به ذکر است تالار گفتگو به منظور تبیین اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی فرهنگی به ویژه در محیطهای آموزشی و رسانه ای با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار شد و دکتر علی عارفی به عنوان مسئول تالار در این هم اندیشی حضور داشتند.

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 77729 | بازدید امروز : 93 | کل بازدید : 1663914 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 1.10 

ابزار هدایت به بالای صفحه