قال الله عزوجل:چنانچه هیچ درختی بدون میوه کامل نیست،ایمان نیز بدون کنار گذاشتن کارهای حرام کامل نمیشود(علل الشرایع1/250)


 • طرح جرعه ای از بیکران ویژه کارکنان واساتید دانشگاه علوم پزشکی برگزار میگردد.
  به همت واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، طرح جرعه ای از بیکران ویژه کارکنان واساتید دانشگاه علوم پزشکی برگزار میگردد.

 • ثبت نام عتبات دانشگاهیان آغاز شد .
  ثبت نام عتبات دانشگاهیان از امروز ۲۵آذر ماه در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir آغاز شد.

 • برگزاری جلسات پرسش و پاسخ "فرصتی برای گفتن نگفته هایت "
  جلسات پرسش و پاسخ با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر عارفی دوشنبه اول هرماه ساعت 19:30در نمازخانه خوابگاه دخترانه بوستان2برگزار می گردد.

 • برگزاری"طرح کتابخوانی آشتی با کتاب "
  "طرح کتابخوانی آشتی با کتاب "هر هفته با حضور خانم خالقی (نماینده مقر کتاب قم )در خوابگاههای دخترانه برگزار می گردد.

 • "برگزاری مسابقه کتابخوانی راز یک فریب "
  مسابقه کتاب خوانی راز یک فریب "به قلم استاد یوسف غلامی " ویژه دانشجویان جدید الورود دختر برگزار می گردد.

اخبار > روی دیگر سکه نفوذ را جدی بگیریم
 


شماره خبر : ٥١٢٣٥٧                 تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٨ دی ١٣٩٥                تعداد بازدید:529      

گفتگوی ویژه

روی دیگر سکه نفوذ را جدی بگیریم

حجت الاسلام و المسلمین عارفی در گفتگوی ویژه به مناسبت 9 دی، به تبیین روی دیگر سکه نفوذ پرداخت و ولایت مداری را مطمئن ترین راه مقابله با انواع نفوذ دشمن دانست.

به گزارش روابط عمومي دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي كرمان،حجت الاسلام و المسلمین دکتر عارفی مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در گفتگویی که به مناسبت قیام مردمی 9 دی برگزار شد، ولایتمداری را مهمترین راه مقابله با انواع نفوذ دشمن دانست.

ایشان ضمن بررسی ابزارها و انواع مختلف نفوذ گفت در شرایط کنونی دشمن از همه این ابزارها و روشها علیه ملت ایران استفاده می کند.

ایشان  پدیده نفوذ را حضور مخفی دشمن دانست و افزود : گاهی چهره آشکار است اما اعتقادات پنهان است. گاهی نفوذ فردی است مثل همان جریان جاسوسی و این پایین ترین سطح نفوذ است. اما همین نفوذ فردی گاهی به گونه دیگری است و فرد برای تغییر دیدگاه یک مسئول به عنوان مشاور و معتمد در کنار او قرار می گیرد و فکر او را تحت تاثیر قرار می دهد در نتیجه آن مسئول تصمیمی را اخذ می کند که دشمن می خواهد.

اما نفوذ جریانی نفوذی است که افراد زیادی را هدف آماج خود قرار می دهد. دشمن می کوشد تا یک جریان فکری را گفتمان متداول یک ملت قرار دهد که  به صورت نفوذ فرهنگی ، سیاسی ،امنیتی و اقتصادی اتفاق افتاده است. دشمن در جبهه فرهنگی می خواهد گفتمان فرهنگی ملت ما را تغییر دهد، ارزشها را ضد ارزش و ضد ارزشها را ارزش جلوه دهد، تا مردم بپذیرند ارزشهای انقلاب کهنه شده و قابل اجرا نیستند و یا اصلا درست نبودند. و این تغییر گفتمان زمینه را برای دیگر نفوذ ها فراهم می کند.

گاهی اوقات حضور مخفی دشمن جنبه منفی دارد اما گاهی اوقات همین نفوذ با جنبه مثبت اتفاق می افتد که نتیجه منفی دارد. این روی دیگر سکه نفوذ است که کمتر متوجه آن هستیم و خطر آن به مراتب بشتر است.

دکتر عارفی در ادامه به تبین پدیده نفوذ با جنبه مثبت پرداخت و بیان داشت: نفوذ با جنبه مثبت یعنی مثبت گرایی و استفاده از شعارهای مثبت و مقبول جامعه برای برهم زدن فضای فرهنگی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی جامعه.

وی افزود: این دو روی سکه در حقیقت دو لبه یک قیچی هستند؛ در روی اول با شعارهای منفی و منفی گرایی بر اندیشه ها تاثیر می گذارد و باعث تغییر نگرشها و در نتیجه تغییر سیاستها و دگرگونی حاکمیت و تخریب نظام می شود. اما در روی دیگر سکه با شعارهای مثبت گرایانه پیش می آید و ایجاد اطمینان می کند و به عنوان یک معتمد سیاسی و اجتماعی در بین مردم معرفی می شود و در زمان مناسب با استفاده از شعارهای انقلابی و مثبت به تخریب ارزشهای انقلاب می پردازد. مثلا با شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه نیروهای انقلاب را به انزوا می کشد و در نتیجه به تنهایی حاکمیت و تخریب نظام منجر می شود.

حجت الاسلام و المسلمین عارفی همه آحاد جامعه را آماج این نفوذ دانست و افزود: طبیعی است نخبگان و مسئولین به دلیل موقعیت حساس و تاثیرگزاری که دارند به طور خاص هدف این توطئه قرار می گیرند.

 دکتر عارفی مهمترین ابزار دشمن برای نفوذ را استفاده از شخصیتهای مقبول اجتماعی دانست به گونه ای که این شخصیتها نا آگاهانه زبان دشمن می شوند و با شعارهای انقلابی یاران و دوستان خود را تخریب می کنند.

وی با اشاره به تاریخ اسلام و شخصیتهای بسیاری که تحت تاثیر نفوذ دشمن تغییر جهت داده و حتی با نام دین در مقابل امام معصوم ایستاده اند یکی از روزنه های نفوذ را هوای نفس دانست و بیان داشت: البته همیشه هوای نفس روزنه نفوذ نیست بلکه گاهی خوردها و خوراکهای مغزی اشخاص، خوراکهای بدلی هستند که جای خوراکهای واقعی را گرفته اند. اینجاست که آن شخصیت هر فکری که می کند، هرتصمیمی که می گیرد مطابق است با همان خوراک های بدلی اما خودش نمی فهمد و متوجه انحرافش نیست و اتفاقا خودش را بر حق می پندارد.

آن کس که نداند و نداند که نداند     در جهل مرکب ابد الدهر بماند

دکتر عارفی هدف نهایی حرکات دشمن را تغییرحاکمیت معرفی کرد و گفت: هیچ تردیدی نیست که صهیونیسم بین الملل و در راس آن شیطان بزرگ آمریکا با همکاری شیطان کوچک اسرائیل، هدفی جز تغییر نظام جمهوری اسلامی ندارند و به کمتر از آن هم راضی نمی شوند و اینکه امروز روی بعضی مواضع و شعارها تاکید می کنند و خودشان را قانع نشان می دهند، یک نوع تاکتیک است می خواهند وجب به وجب جلو بیایند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها در بیاناتشان اشاره به این قدم به قدم آمدن دشمن داشته اند. دشمن برای رسیدن به هدفش نیاز به مرحله بندی دارد؛ کودتا، تحریم اقتصادی، جنگ تحمیلی، در ایران و تشدید تحریمها به بهانه های مختلف قدمهایی است که دشمن برای خودش تعریف کرده بود.

امروز آمریکا توانسته کنار ما پشت میز مذاکره بنشیند و این را برای خودش پیروزی تلقی می کند.

ایشان در ادامه قدم بعدی دشمن را از بین بردن توان هسته ای کشور برشمرد و توان علمی هسته ای  را یکی از قدرتهای نرم جمهوری اسلامی دانست که کشورهای بسیاری را تحت تاثیر خود قرار داده است.

حجت الاسلام و المسلمین عارفی در تبیین قدرت هسته ای ایران افزود: ایران با دست یابی به توان هسته ای و دیگر پیشرفتها در زمینه علم و فن آوری ثابت کرد که هرجا اسلام باشد پیشرفت هم هست و این شعار مستضعفان برای بیداری اسلامی شد .

در پایان مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري  در بیان راههای تشخیص نفوذ و مقابله با آن، مطمئن ترین راه را پیروی و تبعیت از ولایت فقیه دانستند و از جوانان خواستند که همواره در آینه زلال رهبری بنگرند و در هر زمینه ای دنباله روی ولایت فقیه باشند. نه از ولایت پیشی بگیرند و نه از ایشان عقب بمانند.

 

الْمُتَقَدِّمُ لَهُمْ مارِقٌ، وَالْمُتَاَخِّرُ عَنْهُمْ زاهِقٌ وَاللّازِمُ لَهُمْ لاحِقٌ

هر که بر ایشان تقدم جوید از دین بیرون رفته و کسى که از ایشان عقب ماند به نابودى گراید. تنها كسي كه ملازم و همراه ایشان باشد،در مسير حقّ افتاده و رو به سعادت ابدي مي ‌رود.

 

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 76197 | بازدید امروز : 21 | کل بازدید : 1635004 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 | زمان بازدید : 0.61 

ابزار هدایت به بالای صفحه